فیتیتو
فیتیتو

پوست و زیبایی

سلولیت
پوست و زیبایی
محمدرضا سودبخش

چگونه از شر سلولیت روی ران خلاص شویم

اگرچه نمی توانید سن خود را کنترل کنید، می توانید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید که ممکن است به کاهش سلولیت روی ران شما کمک کند. این تغییرات می تواند شامل مواردی مانند ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل باشد.

بیشتر بخوانید
آیا می خواهید پوستی شفاف داشته باشید؟ این 11 نکته مبتنی بر شواهد را امتحان کنید
پوست و زیبایی
محمدرضا سودبخش

آیا می خواهید پوست شفاف و درخشانی داشته باشید؟

وقتی صحبت از شفافیت پوست به میان می آید، به چیزهایی که روی صورت خود می گذارید – مانند پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و آرایش – و آنچه که نمی کنید – مانند باکتری های ناخواسته انگشتان یا برس ها و اسفنج های کثیف توجه کنید.
تمرکز بر برخی عوامل سبک زندگی مانند خواب با کیفیت، رژیم غذایی سالم و مدیریت استرس نیز می‌تواند روی پوست شما نیز تأثیر بگذارد.
اگر چندین نوع درمان را برای آکنه خود امتحان کرده اید و هیچ نتیجه ای حاصل نشد، با یک متخصص پوست وقت ملاقات بگذارید. آنها ممکن است درمان هایی مانند آنتی بیوتیک ها یا داروهای تجویزی را برای کمک به پاکسازی پوست شما تجویز کنند.

بیشتر بخوانید
آیا تستوسترون می تواند آکنه را تحریک کند؟
پوست و زیبایی
محمدرضا سودبخش

آیا تستوسترون می تواند آکنه را تحریک کند؟

افزایش سطح تستوسترون ممکن است با افزایش تولید ماده ای به نام سبوم در بدن به آکنه کمک کند. هنگامی که سبوم اضافی در اطراف فولیکول های مو جمع می شود، ممکن است آکنه ایجاد کنید.
اگر مشکوک هستید که عدم تعادل هورمونی ممکن است باعث آکنه شما شود، بهترین راه برای اطمینان از این موضوع این است که موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. آنها می توانند با شما همکاری کنند تا علت آکنه شما را تشخیص دهند و بهترین درمان را تعیین کنند.

بیشتر بخوانید