با فیتیتو

همیشه فیتی تو

چگونه 1.2 ساعت خواب بیشتر ممکن است به شما کمک کند کالری کمتری بخورید

آنچه در این مقاله می‌خوانید

  • یک گزارش جدید به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که خواب کافی یک عنصر حیاتی برای سلامت و تندرستی کلی است.
  • تحقیقات قبلی نشان داده است که محدودیت خواب باعث می شود افراد بیشتر غذا بخورند.
  • در مطالعه جدید، افرادی که خواب خود را افزایش دادند، به طور کلی کالری کمتری دریافت کردند.

یک مطالعه جدید منتشر شده در JAMA Internal Medicine در 7 فوریه نشان می دهد که خواب بیشتر در هر شب ممکن است به کاهش وزن کمک کند(1).

این گزارش به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که خواب کافی یک عنصر حیاتی برای سلامتی و رفاه کلی است. شرکت کنندگان در مطالعه با افزایش خواب خود در حدود یک ساعت در شب، کالری دریافتی خود را به طور متوسط ​​270 کیلو کالری در روز کاهش دادند.

تحقیقات قبلی نشان داده است که محدودیت خواب باعث می شود افراد بیشتر غذا بخورند و شانس افزایش وزن را در طول زمان افزایش می دهد. به گفته محققان، این یافته های جدید نشان می دهد که عادات خواب سالم ممکن است به مرور زمان منجر به کاهش وزن شود.

دکتر استرا تاسالی، محقق این مطالعه، مدیر مرکز خواب UChicago در دانشگاه پزشکی شیکاگو گفت: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که خواب کافی می‌تواند در نبرد ما با اپیدمی چاقی به عنوان یک جامعه تغییر کند».

خواب بهتر با دریافت کالری کمتر مرتبط است.

محققان 80 بزرگسال 21 تا 40 ساله مبتلا به چاقی را که معمولاً کمتر از 6.5 ساعت در شب می‌خوابیدند، انتخاب کردند. شرکت کنندگان یک جلسه مشاوره بهداشتی خواب سفارشی دریافت کردند. آنها در تخت های خود می خوابیدند و خواب خود را با دستگاه های پوشیدنی پیگیری می کردند.

آنها روال عادی خود را حفظ کردند و به آنها توصیه نشد رژیم غذایی یا عادات ورزشی خود را تغییر دهند. به طور متوسط، محققان به شرکت کنندگان توصیه کردند که خواب خود را 1.2 ساعت افزایش دهند تا هر شب 8.5 ساعت در رختخواب بمانند. کالری دریافتی و ذخیره انرژی روزانه آنها از طریق آزمایش ادرار اندازه گیری شد.

در مقایسه با شرکت‌کنندگان کنترل، آنهایی که خواب خود را افزایش دادند، کالری دریافتی خود را به طور متوسط ​​270 کیلو کالری در روز کاهش دادند. به گفته محققان، این مقدار می تواند به کاهش 11.8 کیلوگرمی در طی 3 سال تبدیل شود. این مطالعه با تحقیقات قبلی مرتبط با محرومیت از خواب و اختلال در تنظیم اشتها و افزایش وزن مطابقت دارد.

تحقیقات قبلی نشان داد که از دست دادن خواب منجر به افزایش مصرف غذا در محیط آزمایشگاهی و افزایش وزن می شود. تسالی گفت: در مطالعه خود، برای اولین بار نشان دادیم که در تنظیمات کلمه واقعی، مصرف کالری به طور عینی با افزایش خواب در افرادی که معمولاً کمتر از 6.5 ساعت می‌خوابند کاهش می‌یابد.

خواب چه تاثیری بر وزن دارد؟

تسالی گفت که مکانیسم‌های بالقوه‌ای وجود دارد که می‌تواند توضیح دهد چرا خواب بیشتر منجر به دریافت کالری کمتر می‌شود. شناخته شده است که خواب بر هورمون های تنظیم کننده اشتها تأثیر می گذارد.

رایان فیورنزی، مربی خواب و موسس StartSleeping.org، گفت: تحقیقات نشان داده است که کمبود خواب می تواند سطح هورمون استرس کورتیزول را افزایش دهد و سطح هورمون لپتین را که اشتها را کنترل می کند، در بدن کاهش دهد.

فیورنتزی افزود، وقتی بدن سیگنال‌هایی را که در چرخه خواب و بیداری معمولی دریافت می‌کند دریافت نمی‌کند، می‌تواند به روش‌های دیگر جبران کند و به دنبال غذاهای پر کالری باشد. علاوه بر این، خواب می‌تواند بر عوامل ریتم شبانه‌روزی تأثیر بگذارد و بر زمان خوردن افراد تأثیر بگذارد.

محدود کردن خواب می تواند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشد و به ایجاد شرایط مختلف سلامتی از جمله چاقی کمک کند.

فیورنتزی گفت: مطالعات متعددی وجود دارد که ارتباط مستقیمی بین مدت زمان کوتاه خواب و چاقی پیدا کرده است، یکی از آنها نشان می‌دهد افرادی که کمتر از ۶ ساعت در شب می‌خوابند، نسبت به افرادی که بیش از ۷ ساعت در شب می‌خوابند، بیشتر در معرض چاقی هستند.

به طور فزاینده ای روشن می شود که خواب خوب برای سلامتی و تندرستی – از جمله کاهش وزن – حیاتی است. فیورنتزی گفت: خواب ضعیف یک عامل خطر مهم برای افزایش وزن و اختلالات متابولیک است.

برچسب ها:

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد رای: 4

اولین فردی باشید که امتیاز می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات

حرکات تمرینی