با فیتیتو

همیشه فیتی تو

بیماری ها

عدم تعادل هورمونی
بیماری ها
MohammadReza

هر آنچه که باید در مورد عدم تعادل هورمونی بدانید

هورمون‌ها مسئول بسیاری از فرآیندهای اصلی بدن شما هستند. هنگامی که هورمون‌ها از تعادل خارج می‌شوند، علائم می‌توانند بسیار متفاوت باشند.

عدم تعادل هورمونی می‌تواند عوارض جدی مختلفی ایجاد کند، بنابراین مهم است که در اسرع وقت به دنبال درمان باشید.

بیشتر بخوانید
سرطان
بیماری ها
MohammadReza

نحوه پیشگیری از سرطان و شناخت آن

سرطان گروهی از بیماری‌های جدی است که در اثر تغییرات ژنتیکی در سلول‌های شما ایجاد می‌شود. سلول‌های سرطانی غیر‌طبیعی ممکن است به سرعت تقسیم شده و تومور ایجاد کنند.
عوامل خطر مانند سیگار کشیدن، نوشیدن الکل، کمبود فعالیت بدنی، رژیم غذایی ناسالم، داشتن BMI بالا و ابتلا به برخی ویروس‌ها و باکتری‌ها ممکن است در ایجاد سرطان نقش داشته باشند.
غربالگری ممکن است به تشخیص زودهنگام سرطان در زمانی که درمان آن آسان تر باشد، کمک کند. برنامه درمانی و چشم انداز افراد مبتلا به سرطان می‌تواند به نوع سرطان، مرحله‌ای که در آن تشخیص داده می‌شود و سن و سلامت عمومی آنها بستگی داشته باشد.

بیشتر بخوانید
کم کاری تیروئید
بیماری ها
MohammadReza

10 نشانه کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید یا کم کاری تیروئید یک اختلال شایع است.
می تواند علائم مختلفی مانند خستگی، افزایش وزن و احساس سرما را ایجاد کند. همچنین می تواند منجر به مشکلاتی در مو، پوست، ماهیچه ها، حافظه یا خلق و خوی شما شود.
نکته مهم این است که هیچ یک از این مشکلات منحصر به کم کاری تیروئید نیست.
با این حال، اگر چندین مورد از این علائم را دارید یا آنها جدید، بدتر یا شدید هستند، به پزشک خود مراجعه کنید تا تصمیم بگیرد که آیا نیاز به آزمایش کم کاری تیروئید دارید یا خیر.
خوشبختانه کم کاری تیروئید به طور کلی با داروهای ارزان قیمت قابل درمان است.
اگر سطح هورمون تیروئید شما پایین است، یک درمان ساده می تواند کیفیت زندگی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید
کبد چرب غیرالکلی
بیماری ها
MohammadReza

بیماری کبد چرب غیر الکلی

خبر خوب این است که همان انتخاب‌های سبک زندگی که می‌تواند NAFLD را مدیریت کند، می‌تواند به مدیریت یا معکوس کردن سایر مشکلات سلامتی مانند دیابت نوع 2، کلسترول بالا و سندرم متابولیک نیز کمک کند.

بیشتر بخوانید
10 علت اصلی مرگ
بیماری ها
MohammadReza

10 علت اصلی مرگ و میر در جهان

برآوردهای بهداشت جهانی WHO، که اطلاعات این برگه اطلاعاتی از آن استخراج شده است، داده های جامع و قابل مقایسه مرتبط با سلامت، از جمله امید به زندگی، امید به زندگی سالم، مرگ و میر و عوارض، و بار بیماری ها در سطوح جهانی، منطقه ای و کشوری را ارائه می دهد. سن، جنس و علت برآوردهای منتشر شده در سال 2020 روند بیش از 160 بیماری و آسیب سالانه از سال 2000 تا 2019 را گزارش می دهد.

بیشتر بخوانید
هر آنچه باید در مورد افسردگی بدانید
بیماری ها
MohammadReza

هر آنچه باید در مورد افسردگی (اختلال افسردگی اساسی) بدانید

افسردگی می تواند موقتی باشد یا می تواند یک چالش طولانی مدت باشد. درمان همیشه باعث از بین رفتن کامل افسردگی شما نمی شود.
با این حال، درمان اغلب علائم را قابل کنترل تر می کند. مدیریت علائم افسردگی شامل یافتن ترکیب مناسبی از داروها و روش های درمانی است.
اگر یکی از درمان ها مؤثر نبود، با متخصص مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما در ایجاد یک برنامه درمانی متفاوت کمک کنند که ممکن است در مدیریت شرایط شما بهتر عمل کند.

بیشتر بخوانید
بیماری ها
MohammadReza

پریشانی سلامت روان می تواند باعث ایجاد سرطان شود: اینجا جایی است که می توانید کمک بگیرید

انجمن سرطان آمریکا پیشنهاد می کند با تیم مراقبت از سرطان خود در مورد شرایط روانی اجتماعی صحبت کنید. اگر انکولوژیست شما خدمات داخلی ندارد، می تواند به شما کمک کند تا حمایت مورد نیاز خود را پیدا کنید. این ممکن است شامل پیوستن به یک گروه حمایت از سرطان یا مشاوره فردی یا خانوادگی باشد.

بیشتر بخوانید